Strona główna
Na czym polega zabawa
Miejsca do odwiedzenia
Biura paszportowe
Regulamin
Nowa strona 1

Na czym polega zabawa

Paszport Łagodnej Krainy jest nowym wydawnictwem Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE, które łączy ze sobą cechy rzeczywistego paszportu oraz krótkiego przewodnika po Kociewiu. Naszym celem jest, aby stał się pewną formą zabawy turystycznej, aktywizującej chęć odkrywania oraz poznawania turystycznych atrakcji Regionu przez bliższego i dalszego turystę.

Sens projektu opiera się na wytypowaniu 17 miejsc leżących na Kociewiu i przydzieleniu im „miejsca stemplowego” będącego potwierdzeniem zdobycia punktu, równoznacznego z wizytą w tymże punkcie. Stemple te stawiane są przez administratorów/gestorów atrakcji, w wyznaczonych do tego miejscach na kartach Paszportu.

Dystrybucję Paszportów prowadzą cztery punkty IT. Punkty te będą również przyjmowały i weryfikowały Paszporty już wypełnione.

Co ważne - Paszporty otrzymuje się całkowicie bezpłatnie.

Chcemy, aby wydawnictwo w pierwszej edycji dotarło w większości do mieszkańców Kociewia, chcemy, aby Kociewiacy poznali najważniejsze miejsca swego Regionu. W kolejnych edycjach planujemy skupić się na turyście spoza terenu Kociewia, oczywiście nie zapominając przy tym o rodowitych Kociewiakach.

(c) Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE